Blog

PaydayMansion zapewnia swoim Afiliatom szeroki wybór materiałów promocyjnych, technologię optymalizacji leadów, maksymalnie elastyczne warunki współpracy oraz niezawodną obsługę, jak również najwyższe prowizje na rynku.

Badania nad klientami firm udzielających pożyczek gotówkowych

Przeciętny klient to biały Amerykanin w wieku 25-44 lat, zarabiający do 40 tysięcy dolarów rocznie. W 69% przypadków klienci decydują się na krótkoterminowe pożyczki gotówkowe, aby pokryć nieprzewidziane koszty, jak zakup lekarstw, naprawa samochodu, czy też rata za dom. Pożyczki nie są wysokie, niemniej jednak bardzo pożyteczne. Bez nich wiele rodzin musiałoby opóźnić zapłatę rachunków, polegać na pomocy krewnych czy też sprzedać część posiadanych przedmiotów, aby pokryć dodatkowe koszty. W USA pożyczki gotówkowe są najbardziej popularne na środkowym wschodzie, oraz w południowych stanach. Około 8% populacji Teksasu, Luizjany i Oklahomy bierze pożyczki przynajmniej raz w toku. Są one także popularne w Północnej i Południowej Dakocie, Nebrasce, Kansas, Missouri, Iowa i Minnesocie.

Jeśli chodzi o pożyczki krótkoterminowe, jest to jedna z tych branż, w której programy partnerskie mają duże pole do popisu. Ale jak wynika ze wspomnianego wcześniej raportu oraz ze zmian ustawodawstwa odnoszącego się do rynku pożyczek krótkoterminowych, cały biznes polega nie tylko na generowaniu dużego ruchu oraz pozyskiwaniu klientów (leadów).

Każdy program partnerski, który planuje wejść na rynek amerykański powinien uwzględnić następujące uwarunkowania prawne:

  • amerykańskie prawo opiera się na systemie dwupoziomowym, na który składa się prawo federalne i prawo stanowe,
  • zmiany w prawie stanowym mogą być niezależne od zmian w prawie federalnym,
  • zmiany prawa w poszczególnych stanach mogą nie być jednolite ani podobne do siebie.

Wszystkie te aspekty wpływać będą na to, jakie narzędzia pozyskiwania leadów program będzie mógł zaoferować swoim afiliatom. Programy partnerskie muszą również wspólnie z afiliatami wypracować zasady postępowania, które będą przestrzegane przez obie strony, tak by nie naruszać żadnych regulacji prawnych. Od tego zależeć będzie:

  • jakie oferty pożyczkowe będą pojawiały się na stronach Landing Page dedykowanych dla poszczególnych terytoriów (stanów),
  • w jaki sposób będzie prezentowana informacja o produkcie,
  • jak klient będzie ostrzegany przed skutkami niewłaściwego lub nadmiernego użytkowania pożyczek (takie ostrzeżenie może być konieczne w niektórych stanach),
  • jak dane osobowe klientów będą gromadzone i przetwarzane w poszczególnych stanach.

Wiele innowacyjnych programów partnerskich radzi sobie bardzo dobrze w branży pożyczek gotówkowych. Ale w dłuższej perspektywie może być wskazane, aby zdywersyfikować działania na więcej branż, w których programy partnerskie znajdują się dopiero we wczesnej fazie cyklu życia.