Blog

PaydayMansion zapewnia swoim Afiliatom szeroki wybór materiałów promocyjnych, technologię optymalizacji leadów, maksymalnie elastyczne warunki współpracy oraz niezawodną obsługę, jak również najwyższe prowizje na rynku.

Jak wygląd strony wpływa na konwersję?

Użytkownicy muszą być w stanie szybko odnaleźć na stronie główne informacje i najważniejsze punkty nawigacyjne strony. Jeśli ktoś wszedł na stronę po to, aby np. zarejestrować się w programie, musi od razu widzieć przycisk „Zarejestruj się” lub „Dołącz do nas”. Nie może to być jedynie niewielka informacja na dole strony, ponieważ jeśli będzie musiał tego szukać przez dłuższą chwilę, może po prostu zrezygnować i przejść na podobną stronę. A tego nie chcemy, prawda?

 
Kolejna istotna rzecz, o której nie można zapominać podczas projektowania wyglądu strony, jest związana ze sprzedażą. Jeśli oferujemy na naszej stronie produkty, nie możemy skupić się jedynie na opisie ich cech. Klient chce wiedzieć jakie odniesie korzyści z zakupu danej rzeczy. Musimy mu pokazać w jaki sposób zakup konkretnego produktu poprawi jego jakość życia lub ułatwi mu codziennie czynności. 
 
Bardzo korzystne jest zbudowanie własnej marki. Wiąże się to także z unikalnym wyglądem strony, oryginalnym logotypem czy specjalnie zaprojektowaną grafiką. Musisz dążyć do tego, aby wyróżnić się na tle dziesiątek innych stron o podobnej tematyce. 
 
Porady te z pewnością okażą się pomocne, jeśli będziesz chciał poprawić konwersję poprzez ulepszenie wyglądu Twojej strony. Powinieneś spojrzeć na stronę z punktu widzenia użytkownika, który poszukuje konkretnych informacji lub produktu. Strona powinna być na tyle przejrzysta, aby na pierwszy rzut oka można było dostrzec wszystkie najważniejsze informacje. Pamiętajmy o tym, aby strona była przejrzysta i wygodna w nawigacji dla każdego użytkownika, nawet tego rzadko korzystającego z internetu.