Blog

PaydayMansion zapewnia swoim Afiliatom szeroki wybór materiałów promocyjnych, technologię optymalizacji leadów, maksymalnie elastyczne warunki współpracy oraz niezawodną obsługę, jak również najwyższe prowizje na rynku.

Jak zdobyć więcej leadów?

Dużo nie znaczy dobrze.

Zdanie to można odnieść do pracy ze wszystkimi programami partnerskimi, do jakich jesteś w stanie dołączyć. Powinieneś odnaleźć kilka najlepszych programów i skupić się na pracy z nimi. Jeśli będziesz koncentrował się na pracy z niezliczoną liczbą programów, nie będziesz w stanie skupić się na Twoich głównych zadaniach związanych z budową i ulepszaniem swojej strony internetowej. 
 
Śledzenie ruchu jest bardzo istotne.

Jeśli posiadasz wiele stron internetowych, powinieneś śledzić statystyki. Dzięki temu będziesz wiedział, które strony konwertują najlepiej. Najlepiej jest stworzyć unikalne subkonta w programach partnerskich, aby dowiedzieć się skąd pochodzi największa ilość leadów dobrej jakości. Powinieneś na biężąco zestawiać ze sobą śledzenie ruchu, prowizje i kampanie – to pomoże Ci sprawdzić co przynosi najlepsze zyski, a co wymaga dalszej pracy i szybkich ulepszeń. 

 
Nie można skupiać się tylko na konwersji. Powinieneś wziąć pod uwagę Twoich użytkowników, zbadać cel ich wizyty na Twojej stronie. Jeśli klienci opuszczą Twoją stronę zawiedzeni, nie uzyskawszy szukanych informacji, prawdopodobnie więcej nie powrócą na Twoją stronę. Ludzie muszą znaleźć to, czego szukają. Ważne jest, aby dać użytkownikowi wybór, np. jeśli promujesz produkty lub usługi, klient musi mieć wybór pomiędzy kilkoma markami. Jeśli znajdzie na Twojej stronie tylko jeden produkt, prowdopodobnie będzie szukał dalej, chociażby dla porównania Twojej oferty z innymi. Dlatego tak istotne jest pozostawienie klientowi wyboru – w obrębie Twojej strony. 
 
Wskazówki te wydają się podstawowymi, jednak czasami łatwo o nich zapomnieć, zwłaszcza, gdy skupiamy uwagę na tworzeniu wielu stron lub na współpracy z wieloma programami partnerskimi w tym samym czasie.