Blog

PaydayMansion zapewnia swoim Afiliatom szeroki wybór materiałów promocyjnych, technologię optymalizacji leadów, maksymalnie elastyczne warunki współpracy oraz niezawodną obsługę, jak również najwyższe prowizje na rynku.

Mobilna rewolucja za sprawą zmiany algorytmu Google

Google zmienił algorytm dla wyników wyszukiwania w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych. W związku z tym nacisk wykorzystanie urządzeń mobilnych jest silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. 

Według badań CNN, na początku 2014 roku smartfony prześcignęły komputery jeśli chodzi o częstostliwość użytkowania. Badania te zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że ludzie serfując po internecie częściej korzystają ze smartfonów niż z komputerów, staje się jasne, że międzynarodowe koncerny, takie jak Google, muszą się przygotować na nadchodzące zmiany. 
 
Nowy algorytm Google w wynikach wyszukiwania wyżej wyświetla strony, które są kompatybilne z urządzeniami mobilnymi. Strony, którę są przystosowane do przeglądania tylko na komputerze, spadają coraz niżej w wynikach wyszukiwania. Ma to skłonić twórców stron do szybkiej pracy nad kompatybilnością witryn z urządzeniami mobilnymi. 
 
Nie jest to jednak niespodziewana zmiana, poniewać Google od lat rekomenduje wembasterom adaptację stron pod kątem urządzeń mobilnych. Wielu twórców pracuje od dłuższego czasu nad optymalizacją witryn.
 
Dodatkowo, Google próbuje pomóc webmasterom zaadaptować się do nowych zmian. Firma oferuje narzędzia umożliwiające testowanie i raportowanie stron pod kątem funkcjonalności na urządzeniach mobilnych.  Możesz przetestować swoją stronę wpisując jej URL tutaj.
(podlinkowane https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/) Jeżeli Twoja strona nie przejdzie pozytywnie testu, dostaniesz informację co powinno zostać poprawione. 
 
Google nie stworzył więc niczego niezwykle skomplikowanego, co w dodatku miałoby utrudnić pracę webmasterów. Firma stara się podążać za zmieniającą się technologią i próbuje pomóc webmasterom w dotarciu do rosnącej w niezwykle szybkim tempie liczby użytkowników urządzeń mobilnych.