Blog

PaydayMansion zapewnia swoim Afiliatom szeroki wybór materiałów promocyjnych, technologię optymalizacji leadów, maksymalnie elastyczne warunki współpracy oraz niezawodną obsługę, jak również najwyższe prowizje na rynku.

Śledzenie leadów (tracking)

Przede wszystykim powinieneś się dowiedzieć kim są Twoi użytkownicy. Istotna jest nie tylko liczba odwiedziń na stronie, ale przede wszystkim liczba unikalnych użytkowników. Czynnik ten jest jednym z najistotniejszych, kiedy myślimy o sprzedaży ruchu. Musisz również sprawdzić, które przeglądarki i strony zewnętrzne najczęściej przekierowywują do Ciebie użytkowników. Analiza tych czynników pozwoli Ci na poprawę tych elementów, na których powinieneś się skupić. 

 
Kolejną istotną rzeczą są spersonalizowane linki URL. Powinieneś używać linków trakujących dla każdej ze swoich stron, aby zebrać więcej informacji o źródłach swojego ruchu. Pomoże Ci to również podczas analizy źródeł. Powinieneś także stworzyć porównanie różnych form reklamy, aby sprawdzić co przynosi Ci największe prowizje. Moga to być np. banery, formularze lub mailingi. Co konwertuje najlepiej? Twoim celem jest to sprawdzić i wybrać najbardziej korzystną opcję. 
 
Ostatnią rzeczą, która jest istotna w generowaniu leadów jest uproszczenie formularza. Nikt nie lubi wypełniać kilkunastu czy kilkudziesięciu pól informacjami, które uważa za niepotrzebne. Dlatego każdy formularz powinien zawierać tylko najpotrzebniejsze pola. Jeśli chcesz zebrać zbyt wiele informacji,  użytkownicy będą poirytowani i nie wypełnią formularza do samego końca. 
 
Informacje zawarte w tym artykule powinny Ci pomóc zrozumieć jak działa śledzenie leadów.  Powinieneś wziąć pod uwagę zarówno punkt widzenia użytkownika, jak i twórcy strony internetowej. Im lepszej jakości będą leady, tym większą prowizję za nie dostaniesz. Śledzenie leadów i analiza statystyk jest kluczem do efektywnej i opłacalnej monetyzacji leadów.